Ste single a hľadáte partnera? Máme pre vás dobrú správu!

Počet osamelých nezadaných mužov v mladšom a strednom veku rastie. Možno by ste si povedali, že konečne máte väčšiu šancu – skutočné dôvody vás však šokujú. Čo je teda za rastom počtu single mužov?

Ste single a hľadáte partnera? Máme pre vás dobrú správu!
(zdroj: unsplash.com)

Appky nás od samoty nezachránia

Za posledných 30 rokov podľa amerického párového a rodinného psychológa enormne vzrástol počet nezadaných mladých mužov, pretože sú na vine údajne prehnané nároky žien v partnerskom vzťahu. Nie každý musí byť vo vzťahu, ale podľa podobnej štúdie sú muži zvyčajne šťastnejší a zdravší, ak majú po svojom boku partnerku. Okrem náročných žien majú svoj podiel viny na tom, že sa muži neženia a nevstupujú do vzťahov, aj zoznamovacie aplikácie a nedostatočné komunikačné zručnosti. Môžete namietať, že v prvom prípade ide v dnešnej uponáhľanej dobe o ideálny spôsob, ako spoznať niekoho nového. Veľkou nevýhodou aplikácií na randenie však je hlavne to, že viac, ako 62 % ich používateľov sú muži. Ženy tak majú logicky väčší výber a „nezahadzujú“ sa s hocikým. Konkurencia v online zoznamovaní je teda tvrdá a dnes sú už úspešné rande zriedkavejšie, ako kedykoľvek predtým.

Komunikácia je pre mužov problém

Tým, že žien je na zoznamkách podstatne menej, celý problém nekončí. Ženy sú totiž vyberavé, aj keď veľmi na výber nemajú. Výskum ukázal aj to, že ženy vo veku 25 až 45 rokov uprednostňujú mužov, ktorí majú emocionálnu inteligenciu na vysokej úrovni, sú komunikatívni a zdieľajú rovnaké hodnoty ako ony. A tak si vytvorenie vzťahu s takouto partnerkou vyžaduje zručnosti, ktoré rodiny chlapcov mnohokrát neučia. Ženy chcú predovšetkým partnera, ktorý bude po ich boku ako opora a bude s nimi komunikovať. A s tým majú mnohí muži problém. Akonáhle žena cíti, že sa jej toto vo vzťahu nedostáva, ide ďalej a vzťah s mužom, ktorý jej nevyhovuje, necháva za sebou.

Netreba strácať nádej

Aj keď sa zdá, že vyššie spomenuté výsledky výskumov nie sú príliš optimistické, americký vedec napriek tomu vyzýva mužov, aby nestrácali nádej. Jeho radou pre mužov je, aby boli sami sebou, vážili si vlastný vnútorný svet a rešpektovali svoje nápady natoľko, aby ich dokázali efektívne komunikovať. Ak sa stane, že vo vzťahu pociťujú menejcennosť alebo nedostatky, nemali by sa báť vyhľadať odbornú pomoc psychológov alebo koučov skôr, než pristúpia k razantnému kroku ako je rozchod. Muži, ktorým záleží na vlastnom duševnom zdraví a druhu lásky, ktorý chcú vo svete vytvárať, majú oveľa väčšiu šancu, že ich čas a úsilie budú odmenené, než tí, ktorí to vzdajú po pár vzťahových neúspechoch bez úsilia hľadať chybu aj na sebe.